My Favorite Movies
| nelsong33's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 2 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
| 3 |
The Warriors (1979, R) |
|
| 4 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006, R) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 6 |
Hannibal Rising (2007, R) |
|
| 7 |
The Sandlot 3: Heading Home (2007, PG) |
|
| 8 |
The Sandlot 2 (2005, PG) |
|
| 9 |
The Sandlot (1993, PG) |
|
| 10 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 11 |
Brick (2006, R) |
|
| 12 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
| 13 |
Shaolin Soccer (2002, PG-13) |













