My Favorite Movies
| nero9's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 2 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 3 |
The Sixth Sense (1999, PG-13) |
|
|
| 4 |
Blade Runner (1982, R) |
|
|
| 5 |
The Untouchables (1987, R) |
|
|
| 6 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981, PG) |
|
|
| 7 |
Der Name der Rose (The Name of the Rose) (1986, R) |
|
|
| 8 |
Rising Sun (1993, R) |
|
|
| 9 |
Mad Max (1980, R) |
|
|
| 10 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 11 |
Mad Max 2: The Road Warrior (1982, R) |
|
|
| 12 |
Mad Max Beyond Thunderdome (1985, PG-13) |
|
|
| 13 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 14 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
|
| 15 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
|
| 16 |
Lethal Weapon 2 (1989, R) |
|
|
| 17 |
Lethal Weapon 4 (1998, R) |
|
|
| 18 |
Lethal Weapon 3 (1992, R) |
|



