| |
nessamain's Rating |
My Rating |
| 1 |
|
|
| 2 |
|
|
| 3 |
|
|
| 4 |
|
|
| 5 |
So funny :)
|
|
| 6 |
Crack up!! hahhaa
|
|
| 7 |
Hahaha very funny
|
|
| 8 |
must see!!
|
|
| 9 |
Great NZ Movie :)
|
|
| 10 |
brilliant!
|
|
| 11 |
Great :)
|
|
| 12 |
OK- first one better!!
|
|
| 13 |
Good nice movie
|
|
| 14 |
lovely :)
|
|
| 15 |
Very confusing story
|
|
| 16 |
Its ok- boring in some parts :)
|
|
| 17 |
Excellent :)
|
|
| 18 |
|
|
| 19 |
Nice movie :)
|
|
| 20 |
Soooo funny
|
|
| 21 |
So funny :)
|
|
| 22 |
Big
(1988, PG)
Good movie :)
|
|
| 23 |
Love it!!
|
|
| 24 |
|
|
| 25 |
|
|
| 26 |
Love it!
|
|
| 27 |
You laugh, you cry and you smile- romantic!
|
|
| 28 |
Very funny!!
|
|
| 29 |
Great story :)
|
|
| 30 |
Great musical :)
|
|
| 31 |
Great musical :)
|
|
| 32 |
Great musical :)
|
|
| 33 |
Not as good as the other 2
|
|
| 34 |
Celine
(2008, Unrated)
Excellent must see of her life story :)
|
|
| 35 |
|
|
| 36 |
|
|
| 37 |
|
|
| 38 |
|
|
| 39 |
|
|
| 40 |
|
|
| 41 |
|
|
| 42 |
|
|
| 43 |
|
|
| 44 |
Great for the kids :)
|
|
| 45 |
nice story
|
|
| 46 |
Love it :)
|
|
| 47 |
Love it!
|
|
| 48 |
Nice story
|
|
| 49 |
Love the musical/singing in it :)
|
|
| 50 |
|
|
| 51 |
|
|
| 52 |
|
|
| 53 |
|
|
| 54 |
|
|
| 55 |
|
|
| 56 |
|
|
| 57 |
|
|
| 58 |
|
|
| 59 |
|
|
| 60 |
|
|
| 61 |
|
|
| 62 |
|
|
| 63 |
Cars
(2006, G)
|
|
| 64 |
|
|
| 65 |
|
|
| 66 |
|
|
| 67 |
|
|
| 68 |
|
|
| 69 |
|
|
| 70 |
|
|
| 71 |
|
|
| 72 |
|
|
| 73 |
|
|
| 74 |
|
|
| 75 |
|
|
| 76 |
|
|
| 77 |
|
|
| 78 |
Shrek
(2001, PG)
|
|
| 79 |
|
|
| 80 |
|
|
| 81 |
|
|
| 82 |
|
|
| 83 |
|
|
| 84 |
|
|
| 85 |
|
|
| 86 |
|
|
| 87 |
|
|
| 88 |
|
|
| 89 |
|
|
| 90 |
|
|
| 91 |
|
|
| 92 |
|
|
| 93 |
|
|
| 94 |
|
|
| 95 |
|
|
| 96 |
|
|
| 97 |
|
|
| 98 |
|
|
| 99 |
|
|
| 100 |
|
|
| 101 |
|
|
| 102 |
|
|
| 103 |
|
|
| 104 |
|
|
| 105 |
|
|
| 106 |
9/11
(2002, Unrated)
|
|
| 107 |
|
|
| 108 |
|
|
| 109 |
Jaws
(1975, PG)
|
|
| 110 |
|
|
| 111 |
|
|
| 112 |
|
|
| 113 |
|
|
| 114 |
|
|
| 115 |
|
|
| 116 |
|
|
| 117 |
|
|
| 118 |
|
|
| 119 |
|
|
| 120 |
|
|
| 121 |
|
|
| 122 |
|
|
| 123 |
|
|
| 124 |
|
|
| 125 |
|
|
| 126 |
|
|
| 127 |
|
|
| 128 |
|
|
| 129 |
|
|
| 130 |
|
|
| 131 |
|
|
| 132 |
Its ok, personally I have watched better
|
|
| 133 |
|
|
| 134 |
|
|
| 135 |
|
|
| 136 |
|
|
| 137 |
|
|
| 138 |
|
|
| 139 |
|
|
| 140 |
|
|
| 141 |
|
|
| 142 |
|
|
| 143 |
|
|
| 144 |
Cake
(2006, Unrated)
|
|
| 145 |
|
|
| 146 |
|
|
| 147 |
|
|
| 148 |
|
|
| 149 |
|
|
| 150 |
Hitch
(2005, PG-13)
|
|
| 151 |
|
|
| 152 |
|
|
| 153 |
|
|
| 154 |
|
|
| 155 |
|
|
| 156 |
|
|
| 157 |
|
|
| 158 |
|
|
| 159 |
|
|
| 160 |
|
|
| 161 |
|
|
| 162 |
|
|
| 163 |
|
|
| 164 |
|
|
| 165 |
|
|
| 166 |
|
|
| 167 |
|
|
| 168 |
Hulk
(2003, PG-13)
|
|
| 169 |
|
|
| 170 |
|
|
| 171 |
|
|
| 172 |
|
|
| 173 |
|
|
| 174 |
|
|
| 175 |
|
|
| 176 |
|
|
| 177 |
|
|
| 178 |
|
|
| 179 |
|
|
| 180 |
|
|
| 181 |
|
|
| 182 |
|
|
| 183 |
|
|
| 184 |
|
|
| 185 |
|
|
| 186 |
|
|
| 187 |
|
|
| 188 |
|
|
| 189 |
|
|
| 190 |
Prime
(2005, PG-13)
|
|
| 191 |
|
|
| 192 |
|
|
| 193 |
|
|
| 194 |
|
|
| 195 |
|
|
| 196 |
|
|
| 197 |
|
|
| 198 |
|
|
| 199 |
|
|
| 200 |
|
|
| 201 |
|
|
| 202 |
|
|
| 203 |
|
|
| 204 |
|
|
| 205 |
|
|
| 206 |
|
|
| 207 |
|
|
| 208 |
|
|
| 209 |
|
|
| 210 |
|
|
| 211 |
|
|
| 212 |
|
|
| 213 |
|
|
| 214 |
|
|
| 215 |
|
|
| 216 |
Elf
(2003, PG)
|
|
| 217 |
|
|
| 218 |
|
|
| 219 |
Annie
(1999, Unrated)
|
|
| 220 |
|
|
| 221 |
|
|
| 222 |
|
|
| 223 |
Babe
(1995, G)
|
|
| 224 |
|
|
| 225 |
|
|
| 226 |
|
|
| 227 |
Noel
(2004, PG)
|
|
| 228 |
|
|
| 229 |
|
|
| 230 |
|
|
| 231 |
|
|
| 232 |
|
|
| 233 |
|
|
| 234 |
|
|
| 235 |
|
|
| 236 |
|
|
| 237 |
|
|
| 238 |
|
|
| 239 |
Antz
(1998, PG)
|
|
| 240 |
|
|
| 241 |
|
|
| 242 |
|
|
| 243 |
|
|
| 244 |
|
|
| 245 |
|
|
| 246 |
|
|
| 247 |
|
|
| 248 |
|
|
| 249 |
|
|
| 250 |
|
|
| 251 |
|
|
| 252 |
|
|
| 253 |
|
|
| 254 |
|
|
| 255 |
|
|
| 256 |
SUX!! Very confusing storyline!
|
|
| 257 |
|
|
| 258 |
I love this movie- sad to see they don't end up staying together
|
|
| 259 |
Really good movie- funny
|
|
| 260 |
Awesome movie- very funny!
|
|
| 261 |
Such a funny movie- loved it!
|
|
| 262 |
SUX BIG TIME!!! Sorry didn't like it, don't know what all the fuss was all about
|
|
| 263 |
|
|
| 264 |
|
|
| 265 |
|
|
| 266 |
|
|
| 267 |
|
|
| 268 |
|
|
| 269 |
|
|
| 270 |
|
|
| 271 |
|
|
| 272 |
|
|
| 273 |
|
|
| 274 |
|
|
| 275 |
|
|
| 276 |
|
|
| 277 |
|
|
| 278 |
|
|
| 279 |
|
|
| 280 |
|
|
| 281 |
|
|
| 282 |
|
|
| 283 |
|
|
| 284 |
|
|
| 285 |
|
|
| 286 |
|
|
| 287 |
|
|
| 288 |
|
|
| 289 |
|
|
| 290 |
|
|
| 291 |
|
|
| 292 |
|
|
| 293 |
|
|
| 294 |
|
|
| 295 |
|
|
| 296 |
|
|
| 297 |
|
|
| 298 |
|
|
| 299 |
|
|
| 300 |
|
|
| 301 |
|
|
| 302 |
Bolt
(2008, PG)
|
|
| 303 |
A beautiful and wonderful story with lots of dancing and music! I loved it!
|
|