My Favorite Movies


  NicholasCEncinias224's Rating My Rating
1
The Mist (2007,  R)
Click to Rate
2
The Darjeeling Limited (2007,  R)
Click to Rate
3
Superbad (2007,  R)
Click to Rate
4
Behind the Mask (1999,  Unrated)
Click to Rate
5
Knocked Up (2007,  R)
Click to Rate
6
Children of Men (2006,  R)
Click to Rate
7
Shaun of the Dead (2004,  R)
Click to Rate
8
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
9
Cannibal Holocaust (1979,  NC-17)
Click to Rate
10
Inland Empire (1997,  R)
Click to Rate
11
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
12
Cabin Fever (2002,  R)
Click to Rate
13
Audition (Ôdishon) (1999,  R)
Click to Rate
14
Re-Animator (1985,  R)
Click to Rate
15
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
16
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
Click to Rate
17
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
18
Memento (2000,  R)
Click to Rate
19
Oldboy (2005,  R)
Click to Rate
20
Blue Velvet (1986,  R)
Click to Rate
21
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
22
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001,  R)
Click to Rate
23
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
Click to Rate
24
I Drink Your Blood (1970,  R)
Click to Rate
25
Magnolia (1999,  R)
Click to Rate
26
Salo (Salò o le 120 giornate di Sodoma) (1975,  NC-17)
Click to Rate
27
The Prestige (2006,  PG-13)
Click to Rate
28
Videodrome (1983,  R)
Click to Rate
29
Before the Devil Knows You're Dead (2007,  R)
Click to Rate
30
I'm Not There (2007,  R)
Click to Rate
31
The Signal (2008,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments