My Favorite Movies
| nick7611's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American History X (1998, R) |
|
| 2 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 6 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
| 7 |
Saw II (2005, R) |
|
| 8 |
Sin City (2005, R) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 12 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 13 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 15 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 16 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 17 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 18 |
Pariah (1998, R) |
|
| 19 |
Pariah (2008, Unrated) |
|
| 20 |
La Scoumoune (Hit Man)(Mafia Warfare)(The Pariah) (1972, Unrated) |
|
| 21 |
Romper Stomper (1992, R) |





















