My Favorite Movies


  Nicole400905774's Rating My Rating
1
8 Mile (2002,  R)
2
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
3
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
4
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
5
28 Days Later (2003,  R)
6
Meet The Browns (2008,  PG-13)
7
Meet the Browns (2004,  Unrated)
8
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
9
Why Did I Get Married? (2007,  PG-13)
10
Why Did I Get Married? (2006,  Unrated)
11
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
12
How Did It Feel? (2004,  Unrated)
13
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
14
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
15
Malcolm X (1992,  PG-13)
16
Dangerous Minds (1995,  R)
17
The Best Man (1999,  R)
18
Love Trap (2005,  Unrated)
19
Road Trip (2000,  R)
20
College Road Trip (2008,  G)
21
Love Jones (1996,  R)
22
The Mummy (1999,  PG-13)
23
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
24
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
25
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
26
Family Guy - Blue Harvest (2008,  Unrated)
27
The Color Purple (1985,  PG-13)
28
Michael Jackson - Moonwalker (1988,  G)
29
The Hitch Hiker (2005,  Unrated)
30
Madea Goes to Jail (,  PG-13)
31
Jason X (2002,  R)
32
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
33
Rush Hour (1998,  PG-13)
34
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
35
Happy Feet (2006,  PG)
36
I Think I Love My Wife (2007,  R)
37
Life Support (2006,  Unrated)
38
The Faculty (1998,  R)
39
Slither (2006,  R)
40
John Q (2002,  PG-13)
41
Freedom Writers (2007,  PG-13)
42
The Rosa Parks Story (2002,  Unrated)
43
Martin Luther King Jr. - I Have a Dream (1986,  Unrated)
44
Dr. Martin Luther King, Jr.: A Historical Perspective (1994,  Unrated)
45
Space Jam (1996,  PG)
46
I Got the Hook-Up Comedy Jam (,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments