My Favorite Movies
Give list a short description
| night8's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 2 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 3 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 4 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 5 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 6 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 10 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 11 |
Ace Ventura: Pet Detective (1994, PG-13) |
|
|
| 12 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
|
| 14 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 15 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Transformers (2007, PG-13) |
|


