My Favorite Movies
| NightmareNewYork's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
| 2 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 3 |
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) (2003, R) |
|
| 4 |
House of the Seven Corpses (2000, PG) |
|
| 5 |
The Descent (2006, R) |
|
| 6 |
The Exorcist (1973, R) |
|
| 7 |
Saw II (2005, R) |
|
| 8 |
Saw (2004, R) |
|
| 9 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 10 |
28 Weeks Later... (2007, R) |
|
| 11 |
Hostel (2006, R) |
|
| 12 |
The Shining (1980, R) |
|
| 13 |
Poltergeist (1982, PG) |
|
| 14 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
| 15 |
Cabin Fever (2002, R) |















