My Favorite Movies
| nikkibug81's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 2 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
Down to You (2000, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Prince and Me (2004, PG) |
|
|
| 5 |
Carolina (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Wicked (2001, R) |
|
|
| 7 |
A Guy Thing (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
The '60s (1999, PG-13) |
|
|
| 9 |
O (2001, R) |
|
|
| 10 |
Life or Something Like It (2002, PG-13) |
|
|
| 11 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Shark Tale (2004, PG) |
|
|
| 13 |
Taking Lives (2004, Unrated) |
|
|
| 14 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
|
| 16 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
|
| 17 |
Foxfire (1996, R) |
|
|
| 18 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 19 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
|
| 20 |
Sydney White (2007, PG-13) |
|
|
| 21 |
Robots (2005, PG) |
|
|
| 22 |
Clerks (, Unrated) |
|
|
| 23 |
Flashdance (1983, R) |
|
|
| 24 |
Catch and Release (2007, PG-13) |
|
|
| 25 |
Overboard (1987, PG) |
|
|
| 26 |
Waist Deep (2006, R) |
|
|
| 27 |
A Walk in the Clouds (1995, PG-13) |
|
|
| 28 |
Monster's Ball (2001, R) |
|
|
| 29 |
Michael (1996, PG) |
|
|
| 30 |
Can't Hardly Wait (1998, PG-13) |
|
|
| 31 |
Alice in Wonderland (1951, G) |
|
|
| 32 |
Annie (1999) (1999, Unrated) |
|
|
| 33 |
FernGully - The Last Rainforest (1992, G) |
|
|
| 34 |
Billy Madison (1994, PG-13) |
|
|
| 35 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 36 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
|
| 37 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
|
| 38 |
Eurotrip (2003, R) |
|
|
| 39 |
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003, PG-13) |
|
|
| 40 |
Along Came Polly (2004, PG-13) |
|
|
| 41 |
Clerks II (2006, R) |
|
|
| 42 |
Doom (2005, R) |
|
|
| 43 |
The Faculty (1998, R) |
|
|
| 44 |
Wild Things (1998, R) |
|
|
| 45 |
Good Luck Chuck (2007, R) |
|
|
| 46 |
Wayne's World (1992, PG-13) |
|
|
| 47 |
Final Destination (2000, R) |
|
|
| 48 |
Cheaper by the Dozen (2003, PG) |
|
|
| 49 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
|
| 50 |
Rumor Has It (2005, PG-13) |
|
|
| 51 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
|
| 52 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 53 |
A Bug's Life (1998, G) |
|
|
| 54 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
|
| 55 |
Runaway Bride (1999, PG) |
|
|
| 56 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |



