My Favorite Movies
| nikkyheno's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Mallrats (1995, R) |
|
|
| 2 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
|
| 3 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 4 |
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006, R) |
|
|
| 5 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 6 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 7 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 8 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
|
| 9 |
The Ringer (2005, PG-13) |
|
|
| 10 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 12 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|



