My Favorite Movies
| NinaZee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 2 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 3 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Ring Two (2005, PG-13) |
|
| 6 |
Darkness Falls (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Hulk (2003, PG-13) |
|
| 9 |
Zatoichi (1989, Unrated) |
|
| 10 |
Constantine (2005, R) |
|
| 11 |
Ultraviolet (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 13 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 14 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 15 |
Walking Tall (2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 19 |
Alien (1979, R) |
|
| 20 |
AVP - Alien Vs. Predator (2004, PG-13) |
|
| 21 |
Aliens (1986, R) |
|
| 22 |
Alien 3 (1992, R) |
|
| 23 |
Predator (1987, R) |
|
| 24 |
Dark Water (2005, PG-13) |
|
| 25 |
Apocalypto (2006, R) |

























