My Favorite Movies
| njuspat's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005, PG) |
|
| 2 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1989, Unrated) |
|
| 4 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
| 5 |
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988, G) |
|
| 6 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 7 |
Mulan (1998, G) |
|
| 8 |
Mulan II (2005, G) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 12 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 13 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 14 |
Shrek the Third (Shrek 3) (2007, PG) |














