My Favorite Movies


  NomadLives2375150's Rating My Rating
1
The Changeling (1980,  R)
2
Unforgiven (1992,  R)
3
Bad Taste (2004,  Unrated)
4
The Hidden (1987,  R)
5
Versus (2001,  Unrated)
6
Night of the Creeps (1986,  R)
7
Burning Annie (2003,  Unrated)
8
Jaws (1975,  PG)
9
The Goonies (1985,  PG)
10
Arsenic and Old Lace (1944,  Unrated)
11
Heavy Metal (1981,  R)
12
Alien (1979,  R)
13
Death Race 2000 (1975,  R)
14
Re-Animator (1985,  R)
15
Without Warning (1994,  G)
16
RoboCop (1987,  R)
17
Salo (Salò o le 120 giornate di Sodoma) (1979,  NC-17)
18
The Exorcist (1973,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments