My Favorite Movies


  noriegasamantha's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
this move is so romantic it made me cry
2
Glitter (2001,  PG-13)
Glitter
mariah carey was so good in this movie it was nice and stuff
3
See No Evil (2006,  R)
See No Evil
it was scary i wanted to kkeep my eyes closed
4
Josie and the Pussycats (2001,  PG)
Josie and the Pussycats
the music was awesome it totally related to me
5
Shall We Dance (2004,  PG-13)
6
Jackass: Number Two (2006,  R)
Jackass: Number Two
a movie about being crazy they are my inspiration
7
Legally Blonde (2001,  PG-13)
8
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
9
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
it seems interesting i love every other harry potter movie there's no reason that his one shouldn't suck
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
this movie rocks it makes me laugh it keeps me interested
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
wasn't bad and wasn't great i liked it
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
14
Employee of the Month (2006,  PG-13)
Employee of the Month
these actors put together are hilarious
15
Titanic (1997,  PG-13)
16
Jackass - The Movie (2002,  R)
Jackass - The Movie
i threw up it was still awesome
17
Fantastic Four (2005,  PG-13)
18
Cradle 2 the Grave (2003,  R)
19
Romeo Must Die (2000,  R)
Romeo Must Die
it was a good movie amd alliyah was so cool
20
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
giving a hot guy torture has got to be the most fun but craziest thing to do
21
Honey (2003,  PG-13)
Honey
jessica alba was my inspiration to dance
22
Roméo et Juliette (Romeo and Juliet) (2002,  Unrated)
23
The Hills Have Eyes (2006,  R)
24
Road Trip (2000,  R)
25
Camp Rock (2008,  G)
Camp Rock
omg this movie was great though i thought it could do better

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments