My Favorite Movies
| notenemosquesertrist's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Machinist (2004, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 3 |
300 (2007, R) |
|
| 4 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Cars (2006, G) |
|
| 6 |
Memento (2000, R) |
|
| 7 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
| 8 |
Blow (2001, R) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 10 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 11 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 12 |
Waking Life (2001, R) |
|
| 13 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 14 |
Pet Sematary (1989, R) |
|
| 15 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 16 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 17 |
Panic Room (2002, R) |
|
| 18 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 19 |
Chapter 27 (2007, R) |
|
| 20 |
American Psycho (2000, R) |




















