My Favorite Movies


  notofuckingkay's Rating My Rating
1
Jackass - The Movie (2002,  R)
Jackass - The Movie
I love Jackass!
They are always funny!
2
Queen of the Damned (2002,  R)
Queen of the Damned
Such a great movie, love it!!!
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
I just love this movie!
It's one of the best movies ever!
4
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
Great movie and it's really funny too!
5
Twilight (2008,  PG-13)
Twilight
Great movie, I really liked it.
6
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
Meet the Spartans
This movie is hilarious! I laugh every time I see it.
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Great movie, but not as great as the first one. But I love it anyway.
8
Chocolat (2000,  PG-13)
Chocolat
I really love this movie!!
This movie always makes wanna eat chocolate
9
Spaceballs (1987,  PG)
Spaceballs
This movie is so funny! I laugh all the time when I see it!
10
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie
Hilarious I laugh almost all the time when I see it
11
Jackass 2.5 (2007,  R)
Jackass 2.5
Love Jackass!
12
Epic Movie (2007,  PG-13)
Epic Movie
So damn funny!
13
Jackass: Number Two (2006,  R)
Jackass: Number Two
I love Jackass they are so funny!
14
Scary Movie 2 (2001,  R)
Scary Movie 2
So funny!!
15
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene (,  Unrated)
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene
Love MCR!<3
16
CKY3 (2002,  Unrated)
17
Landspeed: CKY (CKY: The Original) (1999,  Unrated)
18
Three Men and a Little Lady (1990,  PG)
Three Men and a Little Lady
also a wonderful and funny movie, loved it to!
19
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) (1987,  PG)
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby)
wonderful movie and funny movie, loved it!
20
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Very good! Love the pirates of the caribbean movies! but it starts to get weird when they come to the maelstrom, but its a great movie even if it isn't as good as the first and second movie
21
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
great movie
22
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
The Nightmare Before Christmas
Love it!! Its so cool!
23
Shrek (2001,  PG)
Shrek
very very very funny!!!!! I laught all the time when i saw it!
24
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
Pretty good, I like this movie, but its not as good as the book
25
The Mummy (1999,  PG-13)
26
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
1,2 freddy is coming for you...
27
Grease (1978,  PG)
Grease
LOVE Grease!!! Very good movie!!!
28
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Scary Movie 3
Love the Scary Movie films!!
29
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
30
Ice Age (2002,  PG)
Ice Age
So funny!!! But sad to
31
Home Alone (1990,  PG)
32
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Legally Blonde
So funny!!! Love it!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments