My Favorite Movies
| NotorietyH's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 2 |
Punch-Drunk Love (2002, R) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 4 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 6 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 7 |
Beautiful Girls (1996, R) |
|
| 8 |
Out of Sight (1998, R) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
Magnolia (1999, R) |
|
| 11 |
Get Shorty (1995, R) |
|
| 12 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
| 13 |
L.A. Confidential (1997, R) |
|
| 14 |
Kiss Kiss, Bang Bang (2005, R) |
|
| 15 |
The Squid and the Whale (2005, R) |
|
| 16 |
Stranger Than Fiction (2006, PG-13) |
|
| 17 |
Strange Days (1995, R) |
|
| 18 |
Fargo (1996, R) |
|
| 19 |
The Usual Suspects (1995, R) |



















