Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  nuswitie's Rating My Rating
1
Confessions of a Shopaholic (2009,  PG)
2
Bride Wars (2009,  PG)
3
The Clique (2008,  PG)
4
Get Smart (2008,  PG-13)
5
The Princess Diaries (2001,  G)
6
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
7
Another Cinderella Story (2008,  PG)
8
A Cinderella Story (2004,  PG)
9
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
10
Step Up (2006,  PG-13)
11
Ice Princess (2005,  G)
12
The Prince and Me (2004,  PG)
13
The Prince and Me 2 (2005,  PG)
14
The Prince & Me 3: A Royal Honeymoon (2008,  Unrated)
15
Aquamarine (2006,  PG)
16
Enchanted (2007,  PG)
17
The Hottie and the Nottie (2008,  PG-13)
18
Just My Luck (2006,  PG-13)
19
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
20
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004,  PG)
21
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
22
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
23
Bring It On Again (2004,  PG-13)
24
Bring It On (2000,  PG-13)
25
Material Girls (2006,  PG)
26
Passengers (2008,  PG-13)
27
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
28
House of Wax (2005,  R)
29
Major Movie Star (Private Valentine: Blonde & Dangerous) (2009,  PG-13)
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
31
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
32
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
33
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
34
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
35
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
36
Uptown Girls (2003,  PG-13)
37
Clueless (1995,  PG-13)
38
Mean Girls (2004,  PG-13)
39
Freaky Friday (2003,  PG)
40
Ella Enchanted (2004,  PG)
41
Crossroads (2002,  PG-13)
42
What a Girl Wants (2003,  PG)
43
Kamikaze Girls (2004,  Unrated)
44
Tenshi (Angel) (2006,  Unrated)
45
Parang-juuibo (My Girl and I) (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments