My Favorite Movies
| obsessedjc54's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Marine (2006, PG-13) |
|
| 2 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 3 |
The Wedding Planner (2001, PG-13) |
|
| 4 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 5 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
| 6 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 7 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 8 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Long Kiss Goodnight (1996, R) |
|
| 10 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 11 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
| 12 |
Rush Hour 3 (2007, PG-13) |
|
| 13 |
Double Jeopardy (1999, R) |
|
| 14 |
National Lampoon's Christmas Vacation (1989, PG-13) |
|
| 15 |
The Game Plan (2007, PG) |
|
| 16 |
Dickie Roberts - Former Child Star (2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Man in the Moon (1991, PG-13) |
|
| 18 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 19 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
| 20 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
| 21 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
| 22 |
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead (1991, PG-13) |
|
| 23 |
The Cannonball Run (1981, PG) |
|
| 24 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 25 |
Grumpy Old Men (1993, PG-13) |
|
| 26 |
Grumpier Old Men (1995, PG-13) |
|
| 27 |
Jumanji (1995, PG) |
|
| 28 |
Enough (2002, PG-13) |
|
| 29 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
| 30 |
12 Rounds (2009, PG-13) |
|
| 31 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 32 |
Get Smart (2008, PG-13) |
|
| 33 |
What Happens in Vegas (2008, PG-13) |
|
| 34 |
Message in a Bottle (1999, PG-13) |
|
| 35 |
My Best Friend's Wedding (1997, PG-13) |
|
| 36 |
Made of Honor (2008, PG-13) |
|
| 37 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
| 38 |
The Proposal (2009, PG-13) |





































