My Favorite Movies
| olimpiakos87's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
300 (2007, R) |
|
|
| 2 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 3 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
|
| 4 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 5 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 6 |
Old School (2003, R) |
|
|
| 7 |
Zoolander (2001, PG-13) |
|
|
| 8 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 10 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 11 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
|
| 12 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 13 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 14 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 15 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 16 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 17 |
Connie the Cow:Connie and Friends (, Unrated) |
|
|
| 18 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 19 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 20 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 21 |
You, Me and Dupree (2006, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Boogeyman (1980, R) |
|
|
| 23 |
A Christmas Carol: The Musical (2005, G) |
|
|
| 24 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
|
| 25 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 26 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 27 |
Office Space (1999, R) |
|
|
| 28 |
One Hour Photo (2001, R) |
|
|
| 29 |
Connie And Carla (2004, PG-13) |
|
|
| 30 |
Confessions of a Sociopathic Social Climber (2005, R) |
|


