My Favorite Movies
| OpheliaImmortal's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bill & Ted's Bogus Journey (1991, PG) |
|
| 2 |
The Fox and the Hound (1981, G) |
|
| 3 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 4 |
The Craft (1996, R) |
|
| 5 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 6 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 7 |
The Aristocats (1970, G) |
|
| 8 |
Bill & Ted's Excellent Adventure (1989, PG) |
|
| 9 |
Robin Hood (1973, G) |
|
| 10 |
Robin Hood - Men in Tights (1993, PG-13) |
|
| 11 |
Pinocchio - Walt Disney (1940, G) |
|
| 12 |
Peter Pan (1953, G) |
|
| 13 |
The Jungle Book (1967, PG) |
|
| 14 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
| 15 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
| 16 |
Cruel Intentions 2 (2000, R) |
|
| 17 |
Ghost World (2001, R) |
|
| 18 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 19 |
American Psycho (2000, R) |
|
| 20 |
American Psycho II: All American Girl (2002, R) |
|
| 21 |
Snow White: A Tale of Terror (Snow White in the Black Forest) (1997, R) |
|
| 22 |
Cinderella (1950, G) |
|
| 23 |
Cinderella II - Dreams Come True (2002, G) |
|
| 24 |
Cinderella III: A Twist in Time (2007, G) |
























