My Favorite Movies


  orionskope's Rating My Rating
1
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
2
Paris Je T'aime (2007,  R)
3
Before Sunset (2004,  R)
4
Reservoir Dogs (1992,  R)
5
Run Lola Run (Lola rennt) (1999,  R)
6
Persepolis (2007,  PG-13)
7
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
8
V for Vendetta (2006,  R)
9
Clerks (1994,  R)
10
No Country for Old Men (2007,  R)
11
Memento (2000,  R)
12
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
13
Reality Bites (1993,  PG-13)
14
Pulp Fiction (1994,  R)
15
Donnie Darko (2001,  R)
16
A Scanner Darkly (2006,  R)
17
Dogville (2003,  R)
18
Superbad (2007,  R)
19
Melinda and Melinda (,  PG-13)
20
The Terminal (2004,  PG-13)
21
Delicatessen (1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments