My Favorite Movies
| oyvindsolstad's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 4 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 5 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
| 6 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
| 7 |
Brazil (1985, R) |
|
| 8 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Groundhog Day (1993, PG) |
|
| 10 |
Life Is Beautiful (La Vita ่ bella) (1998, PG-13) |
|
| 11 |
Deja Vu (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Ran (1985, R) |
|
| 13 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 14 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
| 15 |
Lost In Translation (2003, R) |















