You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Flixster Wiki
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Never-Ending Quiz
|
User Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by --_--Ms
WELCOME 2 AIN'S WORLD OF MOVIES
View All --_--Ms's Lists
Related Lists
Name your list
by
Toni
uncforever's new List
by
lauren
my favoret action packed films
by
bethy
eucrisortz's new List
by
eu
radom
by
kate
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
--_--Ms
PaiNiNvEnToR's Rating
My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
5
Harry Potter and the Half-Blood Prince
(2008, Unrated)
6
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I
(, Unrated)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
8
Step Up
(2006, PG-13)
9
Shrek
(2001, PG)
10
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
11
Shrek 2
(2004, PG)
12
Charlie's Angels - Full Throttle
(2003, PG-13)
13
Charlie's Angels
(2000, PG-13)
14
Ocean's Eleven
(2001, PG-13)
15
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
16
School of Rock
(2003, PG-13)
17
Spider-Man
(2002, PG-13)
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
19
Save the Last Dance
(2001, PG-13)
20
The Matrix
(1999, R)
21
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)
22
E.T. - The Extra-Terrestrial
(1982, PG)
23
A Cinderella Story
(2004, PG)
24
Mean Girls
(2004, PG-13)
25
50 First Dates
(2004, PG-13)
26
The Day After Tomorrow
(2004, PG-13)
27
Austin Powers in Goldmember
(2002, PG-13)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments