Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  PamelaPamela106's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
Twilight
5 out of 5 amazing film
2
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Million Dollar Baby
4 out of 5 top class
3
Knowing (2009,  PG-13)
Knowing
5 out of 5
4
GoodFellas (1990,  R)
GoodFellas
4 out of 5
5
Green Street Hooligans (2005,  R)
Green Street Hooligans
5 out of 5
6
Rain Man (1988,  R)
Rain Man
4 out of 5
7
The Accidental Hero (2006,  Unrated)
The Accidental Hero
3 out of 5
8
When Andrew Came Home (Taming Andrew) (2000,  Unrated)
When Andrew Came Home (Taming Andrew)
5 out of 5
true story
9
Scream (1996,  R)
Scream
5 out of 5
10
Scream 2 (1997,  R)
11
Scream 3 (2000,  R)
Scream 3
3 out of 5
12
Final Destination (2000,  R)
Final Destination
5 out of 5
13
Final Destination 2 (2003,  R)
Final Destination 2
5out of 5
14
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3
5 out of 5
15
The Final Destination (2009,  R)
The Final Destination
2 out of 5
no as good as the rest
16
Coach Carter (2005,  PG-13)
Coach Carter
3 out of 5
17
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia
5 out of 5
18
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
5 out of 5
19
Paranormal Activity (2009,  R)
Paranormal Activity
pish for the first half an hour or so then quality no scary but. 4 out of 5

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments