My Favorite Movies


  pantherbaby66666's Rating My Rating
1
Black Knight (2001,  PG-13)
2
The Thing (1982,  R)
3
Near Dark (1987,  R)
4
The Thing from Another World (1951,  Unrated)
5
The Return of Swamp Thing (1989,  PG-13)
6
The Thing Below (Ghost Rig 2: The Legend of the Sea Ghost) (2004,  R)
7
The Ghoul (The Thing in the Attic) (1975,  R)
8
Pulp Fiction (1994,  R)
9
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
11
Forrest Gump (1994,  PG-13)
12
The Matrix (1999,  R)
13
Finding Nemo (2003,  G)
14
Braveheart (1995,  R)
15
Grease (1978,  PG)
16
Shrek (2001,  PG)
17
Transformers (2007,  PG-13)
18
The Shawshank Redemption (1994,  R)
19
The Departed (2006,  R)
20
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
21
Saving Private Ryan (1998,  R)
22
50 First Dates (2004,  PG-13)
23
The Green Mile (1999,  R)
24
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
25
Back to the Future (1985,  PG)
26
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
27
The Sentinel (,  Unrated)
28
House On Haunted Hill (1959,  Unrated)
29
Attack of the Puppet People (1958,  R)
30
The Devil's Hand (1962,  Unrated)
31
StrangeLand (1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments