My Favorite Movies
| paranoiaagent6285598's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Crazy Lips (2000, Unrated) |
|
|
| 2 |
Ju-on: The Grudge (Ju-on 3) (2003, R) |
|
|
| 3 |
Evil Dead Trap (1988, Unrated) |
|
|
| 4 |
Shikoku (1999, Unrated) |
|
|
| 5 |
Tale of Two Sisters (1989, R) |
|
|
| 6 |
Pet Shop of Horrors (1999, Unrated) |
|
|
| 7 |
The Virgin Suicides (1999, R) |
|
|
| 8 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
|
| 9 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 10 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 11 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 12 |
Invader Zim (2004, Unrated) |
|
|
| 13 |
Home Movies (1980, PG) |
|
|
| 14 |
Open Water (2004, R) |
|
|
| 15 |
Suicide Club (2002, Unrated) |
|
|
| 16 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|
|
| 17 |
Session 9 (2001, R) |
|
|
| 18 |
Whispering Corridors (1998, Unrated) |
|
|
| 19 |
Memento Mori (, Unrated) |
|
|
| 20 |
Acacia (2003, R) |
|
|
| 21 |
The Sisters (2005, R) |
|
|
| 22 |
Phone (2004, Unrated) |
|
|
| 23 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 24 |
Unborn But Forgotten (2002, R) |
|
|
| 25 |
Mail (2005, Unrated) |
|
|
| 26 |
Paranoia Agent (, Unrated) |
|
|
| 27 |
MirrorMask (2005, PG) |
|
|
| 28 |
Broken Flowers (2005, R) |
|
|
| 29 |
Nightwatch (1998, R) |
|
|
| 30 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
|
| 31 |
Closer (2004, R) |
|
|
| 32 |
Blood (2004, Unrated) |
|
|
| 33 |
Death of a President (2006, R) |
|
|
| 34 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
|
| 35 |
Shogun Assassin (1980, R) |
|
|
| 36 |
Triumph Of The Will (1935, Unrated) |
|
|
| 37 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
|
| 38 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 39 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 40 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 41 |
Beerfest (2006, R) |
|
|
| 42 |
28 Days Later (2002, R) |
|
|
| 43 |
Beetlejuice (1988, PG) |
|
|
| 44 |
Everything is Illuminated (2005, PG-13) |
|
|
| 45 |
1408 (2007, PG-13) |
|


