My Favorite Movies
| patrykminkiewicz1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 3 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 4 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
| 5 |
Fargo (1996, R) |
|
| 6 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 7 |
Chinatown (1974, R) |
|
| 8 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964, PG) |
|
| 9 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 10 |
The Third Man (1949, Unrated) |










