My Favorite Movies
| PAULIEBABYFREEAMAFIA's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Training Day (2001, R) |
|
|
| 2 |
The Net (1995, PG-13) |
|
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 4 |
Juno (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 6 |
Mystery Train (1989, R) |
|
|
| 7 |
1408 (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
Awake (2007, R) |
|
|
| 9 |
Bobby (2006, R) |
|
|
| 10 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 11 |
Shallow Grave (1995, R) |
|
|
| 12 |
Jackie Brown (1997, R) |
|
|
| 13 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 14 |
Havoc (2005, R) |
|
|
| 15 |
Ghost World (2001, R) |
|
|
| 16 |
Layer Cake (2004, R) |
|
|
| 17 |
Cocaine Cowboys (2006, R) |
|
|
| 18 |
Stranger Than Fiction (2006, PG-13) |
|
|
| 19 |
Run Lola Run (Lola rennt) (1998, R) |
|
|
| 20 |
Dead Man (1995, R) |
|
|
| 21 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 22 |
25th Hour (2002, R) |
|
|
| 23 |
Caddyshack (1980, R) |
|
|
| 24 |
Track Down (2000, R) |
|
|
| 25 |
Waking Life (2001, R) |
|
|
| 26 |
I Heart Huckabees (2004, R) |
|
|
| 27 |
Casino (1995, R) |
|
|
| 28 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
Brick (2006, R) |
|
|
| 30 |
Almost Famous (2000, R) |
|
|
| 31 |
Little Monsters (1989, PG) |
|
|
| 32 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 33 |
The Beach (2000, R) |
|
|
| 34 |
Belly (1998, R) |
|
|
| 35 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
|
| 36 |
Superbad (2007, R) |
|
|
| 37 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
|
| 38 |
Money Talks (1997, R) |
|
|
| 39 |
From Dusk Till Dawn (1996, R) |
|
|
| 40 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
|
| 41 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
|
| 42 |
16 Blocks (2006, PG-13) |
|
|
| 43 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|
|
| 44 |
The Jacket (2005, R) |
|
|
| 45 |
Stay (2005, R) |
|
|
| 46 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 47 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 48 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 49 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
|
| 50 |
Equilibrium (2002, R) |
|
|
| 51 |
The Goonies (1985, PG) |
|


