My Favorite Movies
| PBOY113402905's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 2 |
Scarface (1983, R) |
|
| 3 |
Casino (1995, R) |
|
| 4 |
Blow (2001, R) |
|
| 5 |
Shottas (2006, R) |
|
| 6 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
| 7 |
King of New York (1990, R) |
|
| 8 |
The Mack (1973, R) |
|
| 9 |
Paid in Full (2002, R) |
|
| 10 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 11 |
Mr. Brooks (2007, R) |
|
| 12 |
Higher Learning (1994, R) |
|
| 13 |
Pumping Iron (1977, PG) |
|
| 14 |
Poetic Justice (1993, R) |
|
| 15 |
Notes on a Scandal (2006, R) |
|
| 16 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 17 |
American Pie (1999, R) |
|
| 18 |
American Pie 2 (2001, R) |
|
| 19 |
American Wedding (2003, R) |
|
| 20 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 21 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 23 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 24 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
| 25 |
Harold & Kumar Go to White Castle (2004, R) |
|
| 26 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 27 |
Man on Fire (2004, R) |
|
| 28 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 29 |
Million Dollar Baby (2004, PG-13) |
|
| 30 |
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960, PG-13) |
|
| 31 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 32 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 33 |
Saw (2004, R) |
|
| 34 |
Saw II (2005, R) |
|
| 35 |
Saw III (2006, R) |
|
| 36 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 37 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 38 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 39 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 40 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 41 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 42 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 43 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 44 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 45 |
You, Me and Dupree (2006, PG-13) |
|
| 46 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 47 |
Menace II Society (1993, R) |
|
| 48 |
Backfield in Motion (1991, PG) |
|
| 49 |
New Jack City (1991, R) |
















































