pedrotaquelim's Rating
My Rating
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
M
(1931, Unrated)
25
26
27
Stalker
(1979, Unrated)
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
Lolita
(1962, Unrated)
43
44
45
46
Zelig
(1983, PG)
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
Aprile
(1998, Unrated)
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
Ran
(1985, R)
70
71
72
73
74
75
76
Also known as: At the Height of Summer (Mua he chieu thang dung)
77
78
Cyclo
(1996, Unrated)
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
Yi Yi
(2000, Unrated)
93
94
8 1/2
(1963, Unrated)
95
96
Persona
(1966, Unrated)
97
98
99
100
101
102
103
104
105
A very simple but touching and profound film about the relationship between youth (sons), eldership (parents/Grandparents) and... death itself. Very charming and warm film.
106
107
108
109
Tess
(1979, PG)
110
111
A Master piece.
112
113
Crash
(1996, NC-17)
114
115
116
117
118
119
120
121
122