My Favorite Movies
| Peepshow's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
|
| 2 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 3 |
Running Scared (2006, R) |
|
|
| 4 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
|
| 5 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
Loser (2000, PG-13) |
|
|
| 7 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
|
| 10 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
|
| 11 |
Frequency (2000, PG-13) |
|
|
| 12 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 13 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
|
| 14 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 15 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 16 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 17 |
Training Day (2001, R) |
|
|
| 18 |
Superbad (2007, R) |
|
|
| 19 |
Kiss Kiss, Bang Bang (2005, R) |
|
|
| 20 |
300 (2007, R) |
|
|
| 21 |
The Jacket (2005, R) |
|
|
| 22 |
Apollo 13 (1995, PG) |
|
|
| 23 |
Frailty (2002, R) |
|
|
| 24 |
Die Hard (1988, R) |
|


