Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  pekas03m's Rating My Rating
1
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
wao!!!!!! °¬°
4
The Last Samurai (2003,  R)
5
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole (1995,  Unrated)
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole
is cool !!!!
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
7
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) (2005,  PG-13)
8
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
9
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
10
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
11
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
12
Naruto Movie 1: Daikatsugeki! Yukihime ninpôchô dattebayo!! (Naruto the Movie) (2004,  Unrated)
13
Mulan (1998,  G)
14
Lilo & Stitch (2002,  PG)
15
Beauty and the Beast (1991,  G)
16
The Lion King (1994,  G)
17
The Lion King 1 1/2 (2004,  G)
18
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
19
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
20
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
21
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
22
Aquamarine (2006,  PG)
23
She's the Man (2006,  PG-13)
24
Mean Girls (2004,  PG-13)
25
The Ring (2002,  PG-13)
26
The Ring Two (2005,  PG-13)
27
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments