My Favorite Movies


  pelos142's Rating My Rating
1
Lost In Translation (2003,  R)
2
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
3
Broken Flowers (2005,  R)
4
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
5
Closer (2004,  R)
6
Donnie Darko (2001,  R)
7
The Truman Show (1998,  PG)
8
Big Fish (2003,  PG-13)
9
28 Days Later (2003,  R)
10
28 Weeks Later... (2007,  R)
11
The Island (2005,  PG-13)
12
Little Miss Sunshine (2006,  R)
13
Stay (2005,  R)
14
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
15
Children of Men (2006,  R)
16
Constantine (2005,  R)
17
Match Point (2005,  R)
18
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
19
Man About Town (2006,  R)
20
A Clockwork Orange (1971,  R)
21
The Exorcist (1973,  R)
22
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
23
The Ring (2002,  PG-13)
24
The Ring Two (2005,  PG-13)
25
Wedding Crashers (2005,  R)
26
Old School (2003,  R)
27
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
28
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
29
The Godfather (1972,  R)
30
The Godfather, Part II (1974,  R)
31
The Godfather, Part III (1990,  R)
32
Scarface (1983,  R)
33
Casino (1995,  R)
34
Donnie Brasco (1997,  R)
35
Casino Royale (2006,  PG-13)
36
Collateral (2004,  R)
37
Four Brothers (2005,  R)
38
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
39
The Butterfly Effect (2004,  R)
40
Identity (2003,  R)
41
The Fifth Element (1997,  PG-13)
42
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
43
American Psycho (2000,  R)
44
Hostel (2006,  R)
45
War of the Worlds (2005,  PG-13)
46
The Number 23 (2007,  R)
47
The Prestige (2006,  PG-13)
48
Envy (2004,  PG-13)
49
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
50
Finding Nemo (2003,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments