My Favorite Movies
| perseu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
| 2 |
Before Sunset (2004, R) |
|
| 3 |
Before Sunrise (1995, R) |
|
| 4 |
The Age of Innocence (1993, PG) |
|
| 5 |
Morte a Venezia (Death in Venice) (1971, PG) |
|
| 6 |
Blade Runner (1982, R) |
|
| 7 |
Stand by Me (1986, R) |
|
| 8 |
A Place in the Sun (1951, Unrated) |
|
| 9 |
Les Quatre Cents Coups (The 400 Blows) (1959, Unrated) |
|
| 10 |
Back to the Future Part II (1989, PG) |
|
| 11 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |










