My Favorite Movies
| philhootzhoughton's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
| 2 |
The English Patient (1996, R) |
|
| 3 |
Ed Wood (1994, R) |
|
| 4 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 5 |
American History X (1998, R) |
|
| 6 |
Black Sheep (2006, Unrated) |
|
| 7 |
Casablanca (1943, PG) |
|
| 8 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 9 |
The Elephant Man (1980, PG) |
|
| 10 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 11 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999, R) |
|
| 12 |
BASEketball (1998, R) |
|
| 13 |
Team America - World Police (2004, R) |
|
| 14 |
Commando (1985, R) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 16 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 17 |
Orgazmo (1998, NC-17) |

















