My Favorite Movies
Give list a short description
| PhoebeandCasper's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 2 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 3 |
Dirty Dancing - Havana Nights (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
|
| 5 |
Stardust (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
|
| 7 |
Center Stage (2000, PG-13) |
|
|
| 8 |
Howl's Moving Castle (2005, PG) |
|
|
| 9 |
27 Dresses (2007, PG-13) |
|
|
| 10 |
Get Over It (2001, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Island (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 13 |
Stick It (2006, PG-13) |
|
|
| 14 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 15 |
Bring It On Again (2003, PG-13) |
|
|
| 16 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
Bring It On: In It to Win It (2007, PG-13) |
|
|
| 18 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
|
| 19 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
|
| 20 |
Wimbledon (2004, PG-13) |
|
|
| 21 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
|
| 22 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Prince and Me (2004, PG) |
|
|
| 24 |
The Prince and Me 2 (2005, PG) |
|
|
| 25 |
The Mask of Zorro (1998, PG-13) |
|
|
| 26 |
Take the Lead (2006, PG-13) |
|
|
| 27 |
View from the Top (2003, PG-13) |
|
|
| 28 |
Speed (1994, R) |
|
|
| 29 |
The Lake House (2006, PG) |
|
|
| 30 |
28 Days (2000, PG-13) |
|
|
| 31 |
Murder by Numbers (2002, R) |
|
|
| 32 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 33 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
|
| 34 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 35 |
The Perfect Man (2005, PG) |
|
|
| 36 |
The Lizzie McGuire Movie (2003, PG) |
|
|
| 37 |
Sleepover (2004, PG) |
|
|
| 38 |
Aquamarine (2006, PG) |
|
|
| 39 |
Spy Kids (2001, PG) |
|
|
| 40 |
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (2002, PG) |
|
|
| 41 |
Spy Kids 3-D - Game Over (2003, PG) |
|
|
| 42 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 43 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
|
| 44 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 45 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 46 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
|
| 47 |
Charlie's Angels - Full Throttle (2003, PG-13) |
|
|
| 48 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
|
| 49 |
The Sweetest Thing (2002, R) |
|
|
| 50 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 51 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
|
| 52 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
|
| 53 |
Night at the Museum (2006, PG) |


