My Favorite Movies
| Phoenix10558046's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Hackers (1995, PG-13) |
|
| 2 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
| 3 |
The Crow (1994, R) |
|
| 4 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 5 |
Benny & Joon (1993, PG) |
|
| 6 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 7 |
Equilibrium (2002, R) |
|
| 8 |
Brazil (1985, R) |
|
| 9 |
TRON (1982, PG) |
|
| 10 |
Predator (1987, R) |
|
| 11 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
| 12 |
Dog Soldiers (2002, R) |
|
| 13 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 14 |
Brother Bear (2003, G) |
|
| 15 |
Bubbles (2008, Unrated) |
|
| 16 |
Smokey and the Bandit (1977, PG) |
|
| 17 |
XXX (2002, PG-13) |
|
| 18 |
First Knight (1995, PG-13) |
|
| 19 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 20 |
Wild At Heart (1990, R) |
|
| 21 |
The Libertine (2006, R) |





















