My Favorite Movies


  1. pinkdoryfish
  2. Joely

Give list a short description

  pinkdoryfish's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
amazin... made me cry its reli sad
Click to Rate
2
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Pearl Harbor 5.0 Stars
amazin... made me cry its so touching its brill
Click to Rate
3
St Trinians (,  Unrated)
St Trinians 5.0 Stars
OMFG !! amazin i love it !! best film eva .. defo for girls tho !!
Click to Rate
4
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die 5.0 Stars
love it ! amazin ! gr8 chick flick
Click to Rate
5
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
40 Days and 40 Nights 5.0 Stars
great lol reli reli reli funny ... its defo a must-see film xx
Click to Rate
6
American Pie (1999,  R)
American Pie 5.0 Stars
all of them are hilarious
Click to Rate
7
Grease (1978,  PG)
Grease 5.0 Stars
wikid ! got sum amazin songs in it
Click to Rate
8
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 5.0 Stars
love it ! love it ! love it !
Click to Rate
9
Piglet's Big Movie (2003,  G)
Piglet's Big Movie 5.0 Stars
love it ! love it ! love it ! the best movie eva !
Click to Rate
10
My Cousin Vinny (1992,  R)
My Cousin Vinny 5.0 Stars
hilarious !!!! still makes me laugh
Click to Rate
11
Disney's Aladdin (1992,  G)
Disney's Aladdin 5.0 Stars
brill ! love ! especially the song ' a whole new world ' xx
Click to Rate
12
The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977,  G)
The Many Adventures of Winnie the Pooh 5.0 Stars
i love piglet ! xx
Click to Rate
13
Ice Age (2002,  PG)
Ice Age 4.0 Stars
brrrrr chilly lol reli gd tho
Click to Rate
14
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing 4.5 Stars
got sum reli gd dancing in it the guys kinda hot too xx
Click to Rate
15
Shrek (2001,  PG)
Shrek 4.0 Stars
shrektastic ! reli funny xx
Click to Rate
16
Poseidon (2006,  PG-13)
Poseidon 5.0 Stars
eeek is the big boat supposed to be upside down ?
Click to Rate
17
The Hot Chick (2002,  PG-13)
The Hot Chick 4.0 Stars
a funnier freaky friday =D
Click to Rate
18
Stardust (2007,  PG-13)
Stardust 5.0 Stars
i love fantasy xx claire danes is awsome xx
Click to Rate
19
Hairspray (1988,  PG)
Hairspray 4.0 Stars
Very funny ! i no its a musical but there was loads of songs in it lol
Click to Rate
20
Love Actually (2003,  R)
Love Actually 4.0 Stars
cant reli explain it but its a gd movie xx sad at times and funny at others xx nice xmas time movie xx
Click to Rate
21
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
22
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason 4.0 Stars
''i have to hug ppl hu smell'' HA! pissin myself lol ! love it !
Click to Rate
23
National Treasure (2004,  PG)
National Treasure 4.5 Stars
gd history film, hot guy it all fits together nicely including a love story
Click to Rate
24
Run, Fat Boy, Run (2007,  PG-13)
Run, Fat Boy, Run 4.5 Stars
hilarious ! reli gd film ... WATCH IT !
Click to Rate
25
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada 4.5 Stars
wikid fasion advice lol mean movie xx
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments