My Favorite Movies
| platinumdipped1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Love Jones (1996, R) |
|
| 2 |
Heat (1995, R) |
|
| 3 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 4 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 5 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 6 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 7 |
The Long Kiss Goodnight (1996, R) |
|
| 8 |
Boomerang (1992, R) |
|
| 9 |
Mindhunters (2005, R) |
|
| 10 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 11 |
Money Talks (1997, R) |
|
| 12 |
Money Train (1995, R) |
|
| 13 |
Suicide Kings (1997, R) |
|
| 14 |
Sabrina (1995, PG) |
|
| 15 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 16 |
Halloween (2007, R) |
















