My Favorite Movies


  poisongirl66691's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
3
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
5
The Bone Collector (1999,  R)
6
I, Robot (2004,  PG-13)
7
The Devil's Advocate (1997,  R)
8
Scary Movie (2000,  R)
9
Blade (1998,  R)
10
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
11
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
12
Hitch (2005,  PG-13)
13
White Chicks (2004,  PG-13)
14
Hellboy (2004,  PG-13)
15
Catwoman (2004,  PG-13)
16
Batman (1989,  PG-13)
17
Batman Begins (2005,  PG-13)
18
Batman - Mask of the Phantasm (1993,  PG)
19
Batman Returns (1992,  PG-13)
20
Batman & Robin (1997,  PG-13)
21
Batman Forever (1995,  PG-13)
22
Dracula (1931,  Unrated)
23
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
24
Spy Kids (2001,  PG)
25
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams (2002,  PG)
26
Spy Kids 3-D - Game Over (2003,  PG)
27
Bean (1997,  PG-13)
28
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) (1978,  Unrated)
29
Ghost Rider (2007,  PG-13)
30
Ghost (1990,  R)
31
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
32
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
33
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
34
Secret Window (2004,  PG-13)
35
Rush Hour (1998,  PG-13)
36
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
37
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
38
Dark Water (2002,  PG-13)
39
Casanova (2005,  R)
40
Casper (1995,  PG)
41
Species (1995,  R)
42
Species II (1998,  R)
43
Species III (2004,  R)
44
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960,  PG-13)
45
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
46
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
47
Herbie: Fully Loaded (2005,  G)
48
Mean Girls (2004,  PG-13)
49
The Last Samurai (2003,  R)
50
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
51
Saw (short film) (2003,  Unrated)
52
Saw (2004,  R)
53
Saw II (2005,  R)
54
Saw III (2006,  R)
55
Saw IV (2007,  R)
56
Constantine (2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments