My Favorite Movies
| PolishPigRosalind's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 2 |
Phantom of the Opera (1943, Unrated) |
|
| 3 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 4 |
Hairspray (2007, PG) |
|
| 5 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 6 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 7 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
| 8 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 9 |
American Pie (1999, R) |
|
| 10 |
Grease (1978, PG) |
|
| 11 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
| 12 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 13 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 14 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 15 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
| 16 |
Austin Powers in Goldmember (2002, PG-13) |
|
| 17 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 18 |
Chicago (2002, PG-13) |


















