My Favorite Movies
Give list a short description
| prettydancergirl13's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
| 3 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Covenant (2006, PG-13) |
|
| 5 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 10 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 11 |
Finding Neverland (2004, PG) |
|
| 12 |
Hellboy (2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 14 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 15 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 16 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
| 17 |
Rent (2005, PG-13) |
|
| 18 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 19 |
Prom Night (2008, PG-13) |
|
| 20 |
Becoming Jane (2007, PG) |
|
| 21 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 22 |
Stardust (2007, PG-13) |
|
| 23 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 24 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 25 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |

























