My Favorite Movies


  prettykitty090's Rating My Rating
1
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! (2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
THE BEST THING IV EVER SEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
The Fox and the Hound (1981,  G)
3
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) (2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
I LUV THIS SOOO MUCH!!!!
4
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler)
My friend has this on DVD, and we watched it when I slept over her house one time.
5
The Shaggy Dog (2006,  PG)
The Shaggy Dog
I <3 this movie! It is so funny!!

=m^-^m=
6
Happy Feet (2006,  PG)
7
Wallace and Gromit in the Wrong Trousers (1993,  Unrated)
Wallace and Gromit in the Wrong Trousers
I luv all the Wallace and Gromit 's!
8
Wallace and Gromit: A Close Shave (1996,  Unrated)
Wallace and Gromit: A Close Shave
I luv all the Wallace and Gromit 's!
9
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (2005,  G)
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
I luv all the Wallace and Gromit 's!
10
A Grand Day Out With Wallace and Gromit (1989,  Unrated)
A Grand Day Out With Wallace and Gromit
I luv all the Wallace and Gromit 's!
11
Pokemon - Jirachi Wish Maker (2004,  Unrated)
Pokemon - Jirachi Wish Maker
I think this is the second best Pokemon movie.
12
Pokemon 3: The Movie (2001,  G)
13
Pokemon 4Ever (2002,  G)
14
Pokemon Heroes (2003,  G)
Pokemon Heroes
This is my fave Pokemon movie!
15
Pokemon - The Movie 2000 (2000,  G)
16
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew (1999,  G)
17
Pokemon - Destiny Deoxys (2005,  Unrated)
18
Pokemon - Mewtwo Returns (2000,  Unrated)
19
Pokemon - The Adventures in the Orange Islands (,  G)
20
Pokemon: Lucario and the Mystery of Mew (2006,  Unrated)
21
Pokemon Ranger and the Temple of the Sea (2007,  Unrated)
22
High School Musical (2006,  Unrated)
23
High School Musical 2 (2007,  G)
High School Musical 2
bettr than the first 1
24
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
25
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999,  PG-13)
26
Click (2006,  PG-13)
Click
this movie is awesome and pretty funny
27
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988,  Unrated)
28
Blast from the Past (1999,  PG-13)
Blast from the Past
wenever we go to amys, we end up watching this. this movie is pretty good
29
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
30
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2004,  Unrated)
31
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2005,  Unrated)
32
The Spongebob Squarepants Movie (2004,  PG)
33
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
34
Wendy Wu: Homecoming Warrior (2006,  PG)
35
Finding Nemo (2003,  G)
36
Shrek (2001,  PG)
37
Shrek 2 (2004,  PG)
38
Sailor Moon S the Movie: Hearts in Ice (1994,  Unrated)
39
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
40
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3)
I expected more
41
Freaky Friday (2003,  PG)
42
The Aristocats (1970,  G)
43
Oliver & Company (1988,  G)
44
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
45
The Outsiders (1983,  PG)
46
The Westing Game (,  Unrated)
47
Adam Sandler's Eight Crazy Nights (2002,  PG-13)
48
Mean Girls (2004,  PG-13)
49
College Road Trip (2008,  G)
50
Majo no takkyûbin (Kiki's Delivery Service) (1989,  G)
51
Labyrinth (1986,  PG)
52
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
53
17 Again (2009,  PG-13)
54
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) (,  Unrated)
55
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) (2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments