You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
my all time fav movies
by
m
The Hottest Movies Y ou Can Watch
by
samantha
Oditz List
by
Pe@cHeZ
Gangstas Only!!!!! Bitch!!
by
folk
The Best Ones
by
Avery
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
shacquan
princequanie's Rating
My Rating
1
Beef 3
(2005, R)
2
Beef
(2003, R)
3
Tupac - Resurrection
(2003, R)
4
ATL
(2006, PG-13)
5
Welcome to Death Row
(2001, Unrated)
6
Stomp the Yard
(2007, PG-13)
7
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
8
The Fast and the Furious
(2003, PG-13)
9
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level)
(2005, PG-13)
10
State Property 2
(2005, R)
11
E-40: The Blueprint of a Self-Made Millionaire
(1999, Unrated)
12
Get Rich or Die Tryin'
(2005, R)
13
Live Free or Die Hard
(2007, PG-13)
14
Are We Done Yet?
(2007, PG)
15
Boyz n the Hood
(1991, R)
16
Baby Boy
(2001, R)
17
Barbershop
(2002, PG-13)
18
Step Up
(2006, PG-13)
19
The Marine
(2006, PG-13)
20
You Got Served
(2004, PG-13)
21
Garfield - The Movie
(2004, PG)
22
8 Mile
(2002, R)
23
XXX
(2002, PG-13)
24
Hustle & Flow
(2005, R)
25
Sin City
(2005, R)
26
Barbershop 2 - Back in Business
(2004, PG-13)
27
Soul Plane
(2004, R)
28
Gridiron Gang
(2006, PG-13)
29
Crossover
(2006, PG-13)
30
Cartoon Network Halloween - 9 Creepy Capers
(, Unrated)
31
Hellboy
(2004, PG-13)
32
The Lion King 1 1/2
(2004, G)
33
Freedom Writers
(2007, PG-13)
34
A Man Apart
(2003, R)
35
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
(, Unrated)
36
Scary Movie
(2000, R)
37
Scary Movie 2
(2001, R)
38
Scary Movie 3
(2003, PG-13)
39
Scary Movie 4
(2006, PG-13)
40
How High
(2001, R)
41
Kickin' It Old Skool
(2007, PG-13)
42
The Simpsons Movie
(2007, PG-13)
43
The Punisher
(2004, R)
44
It's the Pied Piper, Charlie Brown
(2000, Unrated)
45
It's Christmastime Again, Charlie Brown
(1992, Unrated)
46
Casper (1995)
(1995, PG)
47
Recess: School's Out
(2001, G)
48
Hey Arnold! The Movie
(2002, PG)
49
Rugrats in Paris - The Movie
(2000, G)
50
Jimmy Neutron - Boy Genius
(2001, G)
51
The Punisher: War Zone
(2008, Unrated)
52
X-Men: The Last Stand
(2006, PG-13)
53
Slip N' Slide Presents: Trick Daddy Uncut
(2003, Unrated)
54
Daddy Day Camp
(2007, PG)
55
Daddy Day Care
(2003, PG)
56
Spider-Man 3
(2007, PG-13)
57
Undercover Brother
(2002, PG-13)
58
Waist Deep
(2006, R)
59
Blade - Trinity
(2004, R)
60