My Favorite Movies

  princessaltenna's Rating My Rating
1
Eragon (2006,  PG)
Eragon 4.5 Stars
The dragon was so cute and I thought it was a really good movie.
Click to Rate
2
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
5
Donnie Darko (2001,  R)
Donnie Darko 5.0 Stars
You really have to think about it, kina boring at first but when it all comes together it's like... woah.
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
9
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
10
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
11
The Crow - Wicked Prayer (2005,  R)
Click to Rate
12
The Crow: Stairway to Heaven (1998,  G)
Click to Rate
13
The Crow: City of Angels (1996,  R)
Click to Rate
14
The Crow - Salvation (2000,  R)
Click to Rate
15
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum 5.0 Stars
Loved it!!! Very cute!!!
Click to Rate
16
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
17
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments