My Favorite Movies


  princessdenden's Rating My Rating
1
The Little Mermaid (1989,  G)
The Little Mermaid
Greatest movie of all time!
2
Top Gun (1986,  PG)
Top Gun
I love this movie!
3
Freedom Writers (2007,  PG-13)
Freedom Writers
This movie is AWESOME!!!
4
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
5
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
6
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
7
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
8
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
9
Three Amigos! (1986,  PG)
10
Saving Private Ryan (1998,  R)
11
A Man Apart (2003,  R)
12
Eight Below (2006,  PG)
13
Down Periscope (1996,  PG-13)
14
Step Up (2006,  PG-13)
15
Walk the Line (2005,  PG-13)
16
Cars (2006,  G)
17
Finding Nemo (2003,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments