You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Random
by
Autumn
Random
by
Autumn
Favorite Animated or
by
Myrah Franci...
good movies but not my all time favorite.
by
Tay
My DVD Collection: Part 1
by
Amy
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
priscila
priscilarys's Rating
My Rating
1
Ella Enchanted
(2004, PG)
2
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas
(1997, G)
3
The Enchanted Journey
(1984, Unrated)
4
The Swan Princess: The Mystery of the Enchanted Kingdom
(1998, G)
5
A Walk to Remember
(2002, PG)
I Love This Movie
6
Remember the Alamo Concert
(2007, Unrated)
7
The Long Walk Home
(1990, PG)
8
A Walk in the Clouds
(1995, PG-13)
9
A Night to Remember
(1958, Unrated)
10
Pepe el Toro
(1955, Unrated)
11
Los Hijos De Maria Morales
(, Unrated)
12
Ahi Viene Martin Corona
(1951, Unrated)
13
Vuelven los Garcia!
(, Unrated)
14
Los Tres García
(1947, Unrated)
15
Un Rincon Cerca Del Cielo
(1952, Unrated)
16
We the Poor (Nosotros, los pobres)
(1948, Unrated)
17
Los Tres Huastecos
(1948, Unrated)
18
El Cimarron
(2007, Unrated)
19
Ustedes, los Ricos
(1948, Unrated)
20
Pablo Y Carolina
(, PG)
21
Reportaje
(1953, Unrated)
22
Desperado
(1995, R)
23
The Mask of Zorro
(1998, PG-13)
24
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
25
Meet the Cast of Shrek 2
(2004, Unrated)
26
The Legend of Zorro
(2005, PG)
27
Shrek 2
(2004, PG)
28
Once Upon a Time in Mexico
(2003, R)
29
The 13th Warrior
(1999, R)
30
Bodas de sangre( Blood Wedding)
(1981, Unrated)
31
El Perro (The Dog) (A Dog Called... Vengeance)
(1976, Unrated)
32
Mi aventura en Puerto Rico
(1977, Unrated)
33
Spy Kids 3-D - Game Over
(2003, PG)
34
Frida
(2002, R)
35
Champion
(2005, Unrated)
36
Bordertown
(2006, R)
37
Who Am I?
(, PG-13)
38
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II)
(1991, PG-13)
39
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force)
(1985, R)
40
Operation Condor 2 (Long xiong hu di) (Armour of God)
(1987, R)
41
Rush Hour
(1998, PG-13)
42
Long de xin (Heart of the Dragon) (The First Mission)
(1985, R)
43
Shanghai Knights
(2003, PG-13)
44
Rumble in the Bronx (Hung faan aau)
(1995, R)
45
Walking Across Egypt
(2008, PG-13)
46
Born to Be Wild
(1995, PG)
47
Wild Wild West
(1999, PG-13)
48
Anne of Green Gables
(1985, Unrated)
49
Anne of Green Gables
(1934, Unrated)
50
Anne of Green Gables - The Sequel
(1987, G)
51
Anne of Green Gables: The Continuing Story
(2000, Unrated)
52
The Little Mermaid
(1989, G)
53
The Little Mermaid
(2000, Unrated)
54
The Little Mermaid II - Return to the Sea
(2000, G)
55
Mermaid
(2000, Unrated)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments