My Favorite Movies


  Priscilla251921574's Rating My Rating
1
Dangerous Minds (1995,  R)
2
Stigmata (1999,  R)
3
Dragonfly (2002,  PG-13)
4
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
5
Black Hawk Down (2001,  R)
6
La Bamba (1987,  PG-13)
7
Selena (1997,  PG)
8
Four Brothers (2005,  R)
9
The Players Club (1998,  R)
10
Luminarias (2000,  R)
11
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
12
Awake (2007,  R)
13
Hope Floats (1998,  PG-13)
14
Sweet November (2001,  PG-13)
15
Havoc (2005,  R)
16
Stand and Deliver (1988,  PG)
17
Poetic Justice (1993,  R)
18
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
19
A Walk to Remember (2002,  PG)
20
300 (2007,  R)
21
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
22
Fight Club (1999,  R)
23
Finding Nemo (2003,  G)
24
Forrest Gump (1994,  PG-13)
25
Gladiator (2000,  R)
26
Grease (1978,  PG)
27
Mean Girls (2004,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
31
Pretty Woman (1990,  R)
32
Shrek (2001,  PG)
33
The Departed (2006,  R)
34
The Godfather (1972,  R)
35
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
36
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
37
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
38
The Notebook (2004,  PG-13)
39
The Shawshank Redemption (1994,  R)
40
Transformers (2007,  PG-13)
41
Wedding Crashers (2005,  R)
42
The Matrix (1999,  R)
43
Pocahontas (1995,  G)
44
The Princess Diaries (2001,  G)
45
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
46
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
47
The Green Mile (1999,  R)
48
The Silence of the Lambs (1991,  R)
49
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
50
Free Willy (1993,  PG)
51
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
52
Men in Black II (2002,  PG-13)
53
Antz (1998,  PG)
54
The Terminator (1984,  R)
55
Shark Tale (2004,  PG)
56
Saving Private Ryan (1998,  R)
57
The Haunting in Connecticut (2009,  PG-13)
58
Sleepy Hollow (1999,  R)
59
The Unborn (2009,  PG-13)
60
My Sister's Keeper (2009,  PG-13)
61
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
62
The Proposal (2009,  PG-13)
63
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) (2009,  PG)
64
Orphan (2009,  R)
65
The Ugly Truth (2009,  R)
66
8 Mile (2002,  R)
67
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
68
Hitch (2005,  PG-13)
69
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
70
The Ring (2002,  PG-13)
71
50 First Dates (2004,  PG-13)
72
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
73
Saw II (2005,  R)
74
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
75
Titanic (1997,  PG-13)
76
Shrek 2 (2004,  PG)
77
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
78
Bad Boys (1995,  R)
79
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
80
Fast and Furious (2009,  PG-13)
81
Knowing (2009,  PG-13)
82
Click (2006,  PG-13)
83
Public Enemies (2009,  R)
84
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
85
Spider-Man (2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments