My Favorite Movies
| punkrocker4741's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Child's Play (1988, R) |
|
| 2 |
Carrie (1976, R) |
|
| 3 |
Bring on the Night (1985, PG-13) |
|
| 4 |
Bring It On: All or Nothing (2006, PG-13) |
|
| 5 |
Bring It On Again (2004, PG-13) |
|
| 6 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 7 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Mean Mother (1974, R) |
|
| 9 |
Big Girls Don't Cry... They Get Even (1992, PG) |
|
| 10 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
| 11 |
Boys Don't Cry (1999, R) |
|
| 12 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |
|
| 13 |
Grease (1978, PG) |
|
| 14 |
How to Deal (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Model Behavior (2000, Unrated) |
|
| 16 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 17 |
My Baby's Daddy (2004, PG-13) |
|
| 18 |
Bride of Chucky (1998, R) |
|
| 19 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 20 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
| 21 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
| 22 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 23 |
Dead Silence (1998, R) |
|
| 24 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 25 |
Knocked Up (2007, R) |
























